Sport (11.10.2018)

sport (11.10.2018)

JUNIORSKE OLIMPIJSKE IGRE

Sportisti Rumunije osvojili su još tri medalje na Juniorskim olimpijskim igrama u Buenos Airesu. Dizačica tegova Sabina Baltag osvojila je zlatnu medalju u kategoriji 53. kg sa ukupno 177 kg. Nikolaje Florin Arteni-Fantanaru i Aleksandru Laurenciju Danču osvojili su srebro u veslanju, a Tabita Maftej i Alina Marija Baletki bronzanu medalju u veslanju. U takmičenju stonoteniserki Andreja Dragoman plasirala se u polufinale posle pobede nad Poljakinjom Anom Janinom Vegržin sa 4-1 u Amerikankom Emi Vang sa 4-2. U četvrtfinalu Dragoman se sastaje sa Japankom Miju Hirano. U konkurenciji stonotenisera Kristijan Pletea je pobedio Italijana Matea Mutija sa 4-1, ali u polufinalu je  izgubio od Japanca Tomokazua Harimota sa 2-4. Po broju osvojenih medalja Rumunija i Kolumbija dele peto mesto sa 2 zlatne, 2 srebrne i 2 bronzane medalje.

KOŠARKA

Košarkaši U–BT Kluž Napoke nisu uspeli da se plasiraju u grupe FIBA Evro kupa iako su u poslednjem susretu pobedili izraelski tim Ironi Nes Ziona sa 89-88 (24-25, 18-18, 21-18, 26-27). Igrači Kluž Napoke uspeli su u poslednjim trenucima utakmice da postignu pobedu zahvaljujući Aleksandru Rašiću koji je postigao tri poena tri sekunde pre kraja utakmice. Najefikasniji košarkaši pobedničkog tima bili su Kindal Dajks sa 20 Vlad Moldoveanu sa 15 poene i Stanimir Marinov sa 11poena.

TENIS

Rumunska teniserka Ana Bogdan eliminisana je u 2. kolu teniskog turnira u Hong Kongu posle poraza sa 0-2, po setovima 2-6, 1-6 u susretu sa Šanjolkom Garbinje Muguruzom U osmini finala teniskog turnira u Šangaju eliminisani su i Rumun Horija Tekau i Holandjanin Žan Žulijen Rojer pošto su sa 1-2, po setovima 4-6, 6-4, 9-11 izgubili od kolumbijskog dubla Huan Sebastijan Kabal/ Robert Farah. Peti favoriti turnira sa ukupnim nagradnim fondom od preko 7 miliona evra došli su do pobede posle sat i 45 minuta igre. Za plasman u osminu finala Tekau i Rojer osvojili su 27 000 dolara i 9 ATP poena. Nažalost posle ovog poraza Tekau i Rojer propustili su šansu da učestvuju na Završnom turniru ove hgodine u Kini. U četvrtfinalu ženskih dublova u kineskom Tijandjinu Rumunka Irina Begu i Čehinja Barbora Krejičkova izgubile su od Kineskinje Šiniun Han i Hrvatkinje Darije Jurak sa 6-4, 4-6 8-10. Begu i Krejičkova, glavne favoritkinje turnira, priznale su poraz posle sat i 36 minuta igre. U singlu Irina Begu je priredila neprijatno iznenadjenje ljubiteljima tenisa u Rumuniji porazom od Kineskinje Juksuan Žang 225. teniserke sveta. U prvom kolu ženskih dublova na teniskom turniru u Hong Kongu eliminisane su i Rumunka Monika Nikulesku i Amerikanka Dženifer Bredi pošto su sa 0-2 po setovima 2-6, 3-6 izgbile od Poljskinje Ališije Rosolske i Amerikanke Abigal Spirs. Monika Nikulesku se u utorak plasirala u osminu finala  posle pobede nad Tunižankom On Žaber sa 2-1 ali je ispala posle poraza od  Darije Gavrilove iz Australije sa 1-2, po setovima 3-6, 6-4, 6-7.

Publicat: 2018-10-11 09:19:00