Sport (14.01.2018)

sport (14.01.2018)

BOB

Posada Rumunije u bobu četvorosedu osvojila je zlatnu medalju na  Omladinskom prvenstvu Evrope u bobu u austrijskom centru  Iglu. Mihael  Tentea, Aleksandru Bugeanu, Raul Dobre I Čiprijan  Daroci  stigli su na cilj ispred favorizovane poseda  Letonije.

RUKOMET

U 2. kolu Grupe D Kupa EHF prošlogodišnji osvajač kupa rumunki tim ČSM Krajova doživeo je težak poraz u susretu sa španskim timom Super Amara Bera Bera. Naše rukometašice izgubile su sa 21-32 (10-18) iako su u 10. minutu utakmice vodile sa 6-3, a u 13. sa 7-4.Usledio je sušni perioid za Krajovu od 11. minuta bez postignutog gola. Na odmor španske rukometašice imale su već ogromnu prednost od 18-10. Najveća razlika u drugom poluvremenu u korist domaćih rukometašica bila je od 13 golova. Patričija Vizitiu sa 7 i Jelena Trifunović sa 3  gola bile su najefikasnije u timu  Krajove a kod  Bere Bere Silvija Martin sa 6 i Adrijana Kardoso de Kastro  sa 5 golova. Sledeću utakmicu ČSM Krajova igra 18. januara sa Podravkom u Krajovi.

I drugi predstavnik Rumunije u Kupu EHF Magura Čisnadije doživeo je drugi težak poraz u Grupi A, ovoga puta na domaćem terenu u meču sa nemačkim Bitinghajmom sa 20-34. U drugoj utakmici grupe Storhamar Handbal Elit iz Norveske remizitrao sa  danskim Esbjergom 28-28 Podsećamo da je u prvom kolu tim Magura Čisnadije izgubio susret u gostima od danskog Esbjerga čak sa 18-41.

Rukometaši rumunske reprezentacije izgubili su u nedelju i drugi susret na turniru u Slovačkoj od domaće reprezentacije sa 20-27.  U  prvoj utakmici reprezentacija Rumunije izgubila je od Slovačke sa 22-23 (13-11). Dan ranije naši rukometaši pobedili su Holandiju sa 30-27.

TENIS

Rumunska teniserka Irina Begu uspela je da se plasira u 2. kolo  prvog grend slem turnira godine u Melburnu pošto je Nemica  Andreja Petković predala mec zbog povrede pri rezultati 1-1 u setovima i 4-3  u gemovima za  Rumunku. Nažalost  Sorana Karstea je sa 0-2 izgubila od Švedjanke  Rebeke Petersen, a Monika Nikulesku od Amerikanke  Amande Anisimove, takodje sa 0-2.

Američka teniserka Sifija Kening slavila je u finalu teniskog turnira u Hobartu. Ona je sa 2-0, po setovima 6-3, 6-0 pobedila Slovakinju Anu Šmijedlovu i osvojila prvi WTA turnir u karijeri. Kenin, 56 teniserka sveta, trijumfovala je na turniru bez izgubljenog seta. U Sidneju Čehinja Petra Kvitova pobedila je Australijanku Ešli Barti, koja je u 2. Kolu eliminisala nasšu  Simonu Halep, sa 2-1, po setovima 1-6, 7-5, 7-6.

RAGBI

Ragbisti Temišvar Sarasensa izgubili su utakmicu Grupe 1 Čelendz kupa od velškog Njuport Dragonsa sa 3-59. Jedine poena za temišvarce postigao je Luk Samoa. Na tabeli Grupe vodi francuski Klemon Overnj sa 20 bodova ispred Nortampton Sajnta sa 15, Njuport Dragonsa sa 10 i Temišvar Sarasensa bez boda.

VATERPOLO

U utakmici Grupe A Lige šampiona u vaterpolu Steaua iz Bukurešta je izgubio u Moskvi od domaćeg Dinama sa 4-16. Za vicešampiona Rumunije golove su postigli Jerko Marinić Kragić, Andrej Prioteasa, Marios Kapocis i Aleksandru Giban. U ostalim utakmicama grupe Barseloneta je remizirala sa Bršeom 8-8, Pro Reko je pobedio ZF Eger sa 17-7, a Ferencvaroš Crvenu Zvezdu sa 15-6. Posle šestog kola vodi Pro Reko sa 18 bodva ispred Barselonete sa 13, Brešije sa13, Frencvaroša sa 12, ZF Egera sa 6, Dimama sa 6, Steaue sa 3 i Crvene zvezde bez boda. U sledećem kolu Steaua igra 23. januara protiv Barselonete u Španiji.

Publicat: 2019-01-14 09:08:00