Sport (04.02.2019)

sport (04.02.2019)

TENIS

Rumunke Irina Begu i Monika Nikulesku trijunfovale su u dublu na teniskom turniru u tajlandskom Hua Hinu. Begu i Nikulesku pobedile su u finalu Ruskinju Anu Blinkovu i Kineskinju Jafan Vang sa 2-6, 6-1, 12-10. Druge favoritkinje turnira trijumfovale su posl sat i 27 minuta igre. Prethodni trijumf Begu i Nikulesku su ostvarile 2012 godine u Hobartu. Monika Nikulesku osvojila je u karijeri 9 titula u dublu i izgubila 16 finala, a Irina Begu 9 titula i sedam izgubljenih finala

STONI TENIS

Rumunska stonoteniserka Bernardet Soč propustila je veliku šnasu da osvoji 1 mesto na Topu –16. U finalu naša stonoteniserka vodila je sa 3-0 protiv Nemice  Petrise Solje, ali nije uspela da osvoji I cetvrti pobedonosni set.  U polufinalu Topa 16, takmičenje koji okuplja najbolje teniserke Evrope, Bernardet Soč je  u Montrou pobedila Poljakinju Nataliju Partiku sa 4-3 (11-8, 9-11, 10-12, 14-12,9-11, 11-2), dok je  Nemica Petrisa Solja sa 4-2 (15-13, 4-11,11-7, 3-11, 12-10,11-9 ) pobedila Austrijanku Sofiju Polcanovu. Naša druga predstavnica Elizabeta Samara, trećeplasirana prošle godine, izgubila je u četvrtfinalu od  Petrise Solje.

RUKOMET

Rukometašice ČSM Bukurešta pobedile su u Drugoj glavnoj grupi Lige šampiona Krim Merkator sa 36-27. Nedelju dana posle teškog poraza u Budimpešti od Gjora sa 26-32, šampionke Rumunije su bez većeg napora dosle do dva važna boda. Jovanka Radičević sa 10 i Andreja Lekic sa 6 golova bile su najefikasnije igračice domaćeg tima, dok su se kog gošći istakle Lamprini Cakalu sa 7 i Polona Barič sa 5 golova. U istoj grupi Ferencvaroš i Gjor završili su nerešeno 32-32. Sledeću utakmicu ČSM igra 10. februara proitiv Turingera kao gost.

U  utakmici Grupe D Kupa EHF  rukometašice ČSM Krajove  propustile su veliku šansu da se plasiraju  u polufinale ovog takmičenja.   Krajova je  juče u  Danskoj remizirala 20-20  sa Nikbing Falster Hamboldom  I  trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli. Rumunke su  pružile jači otpor samo u prvom poluvremenu kada su na odmor otišle sa  manjkom od jednog gola. U drugom poluvremenu Dankinje su  pojačale tempo i povele sa 15-11, 17-13, 19-15 i 20-17. Rumunke se nisu predale i uspele da postignu tri uzastopna gola što nije bilo dovoljno i za pobedu. U drugoj utakmici grupe španski predstavnik  Super Amara Bera Bera   savladao je  Podravku sa 32-26. Na tabeli  grupe D vodi Podravka sa 8 bodova ispred  Nikebing Falstera sa 5 , Bera Bere sa 4 i Krajove sa 3 boda.  U sledećem kolu Krajova igra na domaćem parketu protiv  Super Amare Bera Bere.

Nažalost rukometšice rumunskog predstavnika u Kupu EHF Magura Čisnadije zabeležile su peti uzastopni poraz u Grupi A. Na domaćem terenu danski Tim Ejsbjerg bio je prejak za Maguru i zasluženo pobedio visokim rezultatom 32-19. Za Maguru najviše golova postigle su Ada Moldovan 9 i Sintija Tomesku 4. U poslednjem kolu rumunski predstavnik igra u gostima protiv nemačkog Bitinghaima.

SANKANJE

Na Kupu nacija u sankanju u nemačkom Altenbergu rumunski predstavnici Raluka Stramatureanu i Valentin Krecu osvojili su trece mesto. U ženskoj konkurenciji prvo i drugo mesto osvojile su Ruskinje Viktorija Demčenko i Ekaterina Baturina. U konkurenciji muškaraca Valentin Krecu je stigao na cilj kao treci, iza Austrijanca Volfganga Kindla i Letonca Kristersa Aparjodsa. U muskom dvojcu Vasile Gatlan i Flavius Joan Kračun zauzeli su 7 mesto.

BOKS

Egzibicioni boks mecu izmedju Evrope i Azije završen je Pragu nerešenim rezultatom 4-4. Naš predstavnik u kategoriji do 81. kg. Paul Andrej Aradoaje, juniorski šampion Evrope, odlukom sudija 2-3 izgubilo je od Uzbekistanca Dilsodbeka Ruzmetova, juniorskim šampionom sveta.

Publicat: 2019-02-04 08:47:00