Sport (25.02.2019)

sport (25.02.2019)

RUKOMET

Rukometaši Dinama iz Bukurešta poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona. U Lisabonu naši predstavnici izgubili su od Sportinga sa 31-32 (14-14). U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba na terenu, rumunski rukometaši imali su prednost od četiri gola, ali na odnor su morali da se zadovolje nerešinim rezultatom 14-14. U drugom poluvremenu Sporting je došao i do prednostI od 5 golova ali i ova se polako topila, da bi u 59. minutu gosti izjednačili na 31-31. U poslednjim trenucima utakmice Arauho je doneo pobedu Portugalcima. Amin Banur sa 6 i Ugo Deska takodje sa 6 golova bili su najbolji pojedinci Dinama, a u taboru Sportinga Ivan Nikčević sa 11 i Pedro Valdez sa 6 golova. Revanš utakmica igra se 28. februara u Bukurestu.

U 17. kolu SEHA Lige, vicešampioni Rumunije rukometaši Steaue iz Bukurešta izgubili su na domaćem terenu od Metalurka iz Skopja sa 26-28 (12-11). Vicešampion Rumunije u najvećem delu prvog poluvremena imao solidnu prednost, čak i od  sa 6 golova. Medjutim u 56.minutu vodstvo domaćih je smanjeno na 25-23, da bi na kraju Makedonci slavili sa 28-26. Gabrijel Florea sa 9 i Marijan Vegar sa 4 gola bili su najefikasniji igrači Steaue, a u timu Metalurga Mario Tankovski sa 9 i Mice Silegov sa 4 gola. Na tabeli vodi Nekse sa 36 bodova (15 utakmica) ispred PPD Zagreba sa 36 (14), Vardara sa 36 (14), Meškov Bresta sa 30 (15), Tatran Prešova sa 30 (16), Steaue sa 18 (17), Vojvodine Novi Sad sa 16 (15), Metalurga sa 10 (15), Železničara iz Niša sa 10 (15) i Izvidžača sa 4 boda (16)

U 2. Glavnoj grupi Lige šampiona za rukometašice ČSM Bukurešt je na domaćem terenu izgubio od madjarskog Gjora sa 25-27 (14-10) Slabija igra u prvom poluvremenu i zaostatak od 4 gola nisu se mogli nadoknaditi u drugom poluvremenu, iako su Rumunke uspele da izjednače rezultat na 17-17 u 44. minutu igre. Posle izjednačenja domaći tim nije uspeo da nastavi istim ritmom  i gošće su na kraju zasluženo slavile sa 27-25. Jovanka Radičević sa 6 golova i Klaudija Konstantinesku sa 4 bile su najbolje rukometašice ČSM Bukurešta, a najefikasnija u timu Gjora bila je Nike Grot sa 8 golova. U ostalim utakmicama grupe Ferencvaroš je pobedio Turinger sa 30-29, a Vajpers Kristijanstand Krim Merkator sa 29-21. Na tabeli vodi Gjor sa 15 bodova ispred ČSM Bukurešta sa 10, Vajpers Kristijanstada sa 10, Ferencvaroša sa 9, Krim Merkatora sa 3 i Turingera sa 1 bodom. ČSM Bukurešt sledeću utakmicu igra 2. marta u Ljubljani protiv Krim Merkatora.

KOŠARKA

U prekvalifikacijama za FIBA Evrobasket, muška reprezentacija Rumunije pobedila je u Prištini reprezentaciju Kosova sa 79-75 (14-21. 25-17, 17-23, 23-14). Pobednik utakmice odlučen je u poslednja tri minuta igre kada su rumunski reprezentativci preokrenuli rezultat. U prvoj utakmici Rumunija je pobedila Kosovo sa 88-83. Najbolji kosarkaši Rumunije u utakmici sa Kosovom bili su Džodan Votson sa 23 poena, Emanuel Kace sa 14 i Bobe Nikulesku sa 11 poena. Makedonija je uspela da se plasira u kvalifikacije, dok će naši reprezentativci traziti šansu u trećoj fazi prekvalifikacija sa Kiprom i Slovačkom.

TENIS

U polufinalu teniskog turnira u Budimpešti Rumunka Irina Begu i Kazahstanka Galina Moskobojeva izgubile su Madjarice Fani Stolar i Britanke Heter Vatskon sa 2-6, 3-6. Irina Begu je poražena i u singlu u susretu sa Čehinjom Marketom Vodrusovom sa 1-2, po setovima 7-5, 1-6, 3-6. U četvrtfinale teniskog turnira u Budimpešti sa ukuponim nagradnim fondom od 250 000 dolara Sorana Karstea je izgubila od Ruskinje Anastasije Potapove sa 4-6,7-6, 5-7.

MAČEVANJE

Osvajanjem 11 mesta na Evropskom šampionatu u mačevanju za kladete i juniore u Fodji, Italiji, kadetkinja Emilija Korbu je postigla najbolji rezultat za rumunsku delegaciju. U osmini finala naša mačevalka je izgubila od Letonke Jekaterine Solodkine sa 8-15.

Publicat: 2019-02-25 09:18:00