Sport (07.03.2019)

sport (07.03.2019)

TENIS

Rumunke Monika Nikulesku i Raluka Olaru plasirale su se u osminu finala teniskog turnira u Indijan Velsu sa ukupnim nagradnim fondom od 9 miliona dolara. Monika Nikulesku u paru sa Amerikankom Abigal Spirs pobedile su Amerikanku Veroniku Kudermetovu i Holandjanku Demi Šurs sa 6-4, 6-4, dok su Raluka Olaru i Hrvatkinja Darija Jurak pobedile Amerikanku Nikol Melčijar i Čehinju Kvetu Peške sa 6-2, 4-6, 10-6. Nikulesku i Spirs u osmini finala igraju protiv Irine Begu i Mihaele Buzarnesku ili Kanadjanke Gabrijele Dobrovski i Kineskinje Ifan Ksu, a Olaru i Jurak protiv Kanadjanke Euženi Bušari Amerikanke Sloan Stifens ili Belgijanke Kirsten Flipkens i Švedjanke Johane Larson U singlu Sorana Karstea je eliminisana u 1, kolu Indijan Velsa pošto je sa 1-2, po setovima 6-4, 1-6, 0-6 izgubila od Japanke Nao Hibino. Simona Halep, druga favoritkinja turnira, u 2. kolu sastaje se sa Čehinjom Barborom Stricovom ili Svajcarkinjom Viktorijom Golubić. Mihaela Buzarnesku 29. favoritkinja turnira igraće protiv Australijanke Darije Gavrilove ili Ukrajinke Dajane Jastremske. Nažalost Irina Begu je eliminisana u 1. kolu pošto je sa 1-2 izgubila od Kanadjanke rumunskog porekla Bjanke Andreesku

RVANJE

Na Evropskom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim stilom u Novom Sadu rumunski predstavnik u kategoriji 60 kilograma Razvan Arnaut osvojio je srebrnu medalju nakon poraza u finalu od Turčina Kerema Kamala Podsećamo da su srebrne medalje osvojili i Leonard Ištvan Berej i Florin Tica.U ženskoj konkurenciji Dijana Elena Vlasčanu boriće se za bronzanu medalju protiv Ukrajinke Romane Vovčak.

ODBOJKA

U finalu Kupa CEV odbojkašice ČSM Volej Alba Blaž sastaju se sa italinanskim timom Jamamaj-e work Busto Arsizio. Italijanske odbojkašice pobedile su u polufinalu Svjetelski Bekeščaba sa 3-0. ČSM Alba Blaž, vicešampion Evrope, obezbedio je mesto u finalu posle dvostruke pobede nad rumunskim timom Štiinca Bakau sa 3-0

FUDBAL

Fudbalski klub Porto plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona pošto je sinoć na domaćem terenu pobedio Romu sa 3-1. Utakmica je odlučena u 117 minutu. U Rimu Roma je pobedila Porto sa 2-1.U četvrtfinale plasirao se i Mančester junjated koji je posle poraza na sopstvenom terenu uspeo da pobedi PSG sa 3-1. Dan ranije u četvrtfinale plasirali su se Ajaks Amsterdam koji je sa 4-1 pobedio Real i Totenham koji je u gostima savladao Borusiju Dortmund sa 1-0.

Publicat: 2019-03-07 10:10:00