Sport (06.06.2019)

sport (06.06.2019)

RVANJE

Na Juniorskom  prvenstvu Evrope u rvanju u španskom gradu Pontevedriju rumunska predstavnica Štefanija Pričeputu boriće se za zlatnu medalju u kategoriji do 50. kg. Njena protivnica je Ruskinja Darija Hvostova. U sredu Pričeputu je pobedila Slovakinju Eriku Sidekovu, u četvrtfinalu bila bolja od Turkinje Zere Demirhan, a u polufinalu pobedila Ukrajinku Mariju Vinik.

DIZANJE TEGOVA

Na  Svetskom juniorskom prvenstvu u dizanju tegova u Suvi na Fidjiju rumunska predstavnica u kategoriji 71. kg Marija Luana Grigoriu  osvojila je 4. mesto u trzaju sa 91. kg. U ovoj kategoriji Amerikanka Ketrin Elizabet Nije osvojila je zlatne medalje u sve tri discipline.

TENIS

Medjunarodna teniska federacija uručila je rumunskoj teniserki Simoni Halep, trećem reketu sveta, trofej za najbolju teniserku sveta u 2018. godini. Naša teniserka je prošle godine osvojila trofej na turniru u Roland Garosu i na kraju godine bila na prvom mestu WTA liste. Halepova je treći predstavnik Rumunije koji je osvojio trofej medjunarodne teniske federacije posle Florina Merdje i Horije Takaua, koji su ovde trijumfovali u kategoriji juniora 2002. godine. Nažalost  Simona Halep je danas u četvrtfinalu izgubila od Amerikanke Amande  Anisimove sa 2-6, 4-6

Na teniskom turniru u Roland Garosu naš junior Filip Kristija Žijanu i Australijanac Rinki Hijkata poraženi su u 1. kolu muškog dubla pošto su sa 6-7, 3-6 izgubili od Italijana Flavija Kobolija i Švajcarca Dominika Stifena Strikera. U singlu naš teniser uspeo je da se plasira u četvrtfinale  pošto je sa 2-1 pobedio  Amerikanca Brendona Nakašimu, trećeg nosioca turnira.

Na teniskom turniru u hrvatskom Bolu rumunska teniserka Irina Bara eliminisana je u 1. kolu posle poraza od Švajcarkinje Djil Tajhman sa 3-6, 6-1. Njena sunarodnica Ana Bogdan uspela je da se plasira u osminu finala turnira pošto je sa 2-0, po setovima 6-1, 6-3 pobedila Srpkinju Mihaelu Djaković.

Rumun Florin Merdja i Poljak Mikal Dembek plasirali su se u četvrtfinale muških dublova na teniskom turniru u Poznanju. Merdja i Dembek pobedili su u osminu finala glavne favorite turnira Kineze Mao Šin Gonga i Že Čanga sa 2-1, po setovima 4-6, 7-6, 10-7. U cetvrtfinale rumunsko-poljski dubl igra protiv Italijana Simonea Bolelija i Djanluke Magera.

Na teniskom turniru u Surbitonu, sa ukupnim nagradnim fondom od 137 500 evra, rumunski teniser Marijus Kopil plasirao se u osminu finala pošto je sa 2-0, po setovima 6-2, 7-5 pobedio Bosanca Mirzu Bašića, šestog nosioca turnira. Sledeći protivnik rumunskog tenisera je Kanadjanin Brejdon Šnur.

Publicat: 2019-06-06 09:28:00