Sport (10.06.2019)

sport (10.06.2019)

DIZANE TEGOVA

Na Britanskom openu u dizanju tegova u Konventriju rumunske predstavnice osvojile su medalje. Loredana Toma u kat do 71. kg osvojila je zlato u  sve tri discipline, trzaju, izbačaju i u totalu sa 244.kg. Drugo mesto je pripalo Kineskinji Ting Huang sa  23 kg. slabijim rezultatom od naše predstavnice. Elena Ramona Andriješ osvojila je zlato u trzaju u kat. do 55 kg sa 84 kg i četvrto mesto u izbacaju sa 95. kg , a u totalu osvojila bronzu sa 179. kg. Prva dva mesta osvojile su Norvežanka Sara Orteza Hovden Ovtus i Britanka Frer Morou.

FUDBAL

Fudbalska reprezentacija Rumunije vratila se iz Osla sa osvojenim bodom. U Grupi E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine naši fudbaleri uspeli su da isčupaju bod u poslednjim trenucima utakmice sa Norveškom. Norvezani su bili nadmoćniji sve do njihovog drugog gola u 70. minutu kada su rumunski fudbaleri uspostavili ravnotežu, smanjili vodstvo domaćina na 2-1 golom Kešerua u 77. minutu da bi u 2. minutu produžetaka utakmice isti fudbaler doneo dragoceni bod rumunskoj reprezentaciji. Golove za Norvešku postigli su Tarik Elionausi u 56.i Martin Odegard u 70 minutu.

TENIS

Rumunski teniser Marijus Kopil propustio je priliku da se plasira u finale čelendzera u Surbitonu u Velikoj Britaniji. U polufinalu naš teniser izgubio je od Britanca Denijela Ivansa sa 6-7, 7-6, 4-6

Španski teniser Rafael Nadal trijumfovao je juče 12 put na grend slem turniru u Roland Garosu. Drugi favorit turnira pobedio je u finalu Austrijanca Dominika Tima sa 3-1, po setovima 6-3, 5-7, 6-1, 6-1. U polufinalu Nadal je elmininisao Rodjera Federera, a Domink Tim Novaka Djokovića. U ženskom singlu u Roland Garosu trijumfovala je Australijanka Ešli Barti koja je sa 2-0 pobedila Čehinju Marketu Vondroušovu. Madjarica Timea Baboš i Francuskinja Kristina Mladenović slavile su u dublu pošto su u finalu sa 6-2, 6-3 pobedile Kineskinje Jinging Duan i Sajsaj Ženg. U muškom dublu trijumfovali su memački teniseri Kevin Kravic i Andreas Mies koji su sa 6-2, 7-6 pobedili Francuze Žeremija Šardia i Fabrisa Martena.

ATLETIKA

Ženska reprezentacija Rumunije osvojila je 3.  mesto a muška 6. mesto na Svetskom prvenstvu u ultramaratonu u Portugalu. U pojedinačnoj konkurenciji najbolje plasirana naša takmičarka bila je Denisa Dragomir na 5. mestu. Na drugom po redu Svetskom prvenstvu u ultramaratonu učestvovali su sportisti iz 54 države.

ODBOJKA

Odbojkaši rumunske reprezentacije postigli su četvrtu pobedu u Srebrnoj Ligi. U utakmici Grupe B, Rumunija je na domaćem parketu pobedila reprezentaciju Azerbejdjana sa 3-1 ( 25-20, 23-25, 25-21, 27-25). Rumunija trenutno zauzima prvo mesto u grupi sa 12 bodova ispred Danske sa 9, Azerbejdjana sa 3 i Gruzije bez boda. Sledeću utakmicu naši odbojkaši igraju 12. juna protiv Danske kao gosti. Naše odbojkašice pobedile su u Srebrnoj ligi  Izrael sa 3-0 (25-14, 25-15, 25-21 ). Na tabeli Grupe A vodi Izrael sa 8 bodova iz četiri utakmice ispred Rumunije sa 7 iz tri utakmice, Kipra sa tri boda i Gruzije bez boda.

Publicat: 2019-06-10 09:07:00