Sport (01.07.2019)

sport (01.07.2019)

EVROPSKE IGRE

Rumunska rvačica Krista Tunde Ince osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 62.kg na Evopskim igrama u Minsku. U borni za bronzu naša takmičarka savladala je Poljakinju Kataržinu Madrovsku.U Minsku rumunski rvač Razvan Arnaut u kategofriji do 60.kg izgubio je od Gruzinca Data Čihartišvilija. U osmini finala Arnaut je savladao Estonca Helarija Magisalu, u četvrtfinalu izgubio od Madjara Erika Torbe, a u subotu u repesažu pobedio Švedjanina Ardita Fazlija. U kategoriji do 130 kg. Alin Aleksjuk Čurariju pobedio je u osmini finala Estonca Artura Vititina, ali je u četvrtfinalu izgubio od Norvežanina Oskara Marvika. Na Evropskim igrama naša delegacija osvojila je dve zlatne medalje, tri srebrne i pet bronzanih. Podsećamo da je ženska stonoteniska reprezentacija Rumunije u sastavu Bernardet Soč, Elizabeta Samara i Danijela Dodean Monteiro izgubila finalni susret od reprezentacije Nemacke sa 0-3. Naši stonoteniseri osvojili su jos jednu srebrnu medalju u mešovidom dublu.

GIMNASTIKA

U nedelju na Juniorskom prvenstvu sveta u gimanstici u Gjoru naš predstavnik Gabriel Burtanete osvojio je zlatnu medalju u preskoku. Drugo mesto je pripalo Kinezu Haonan Jangu, a treće Britancu Djasperu Smit-Gordonu. U finalu Joana Stančulesku je osvojila 5,mesto na gredi i 8na parteru, a Silvijana Sfirigu 6 mesto na parteru. Ženska reprezentacija Rumunije osvojila je 4. mesto. Antonija Duca, Silvijana Sfiringu i Joana Stančulesku osvojile su 104, 596 poena. Prvo mesto je pripalo  Rusiji sa 111,645 poena, drugo Kini sa 109, 497 i treće SAD sa 109,380 poena. U višeboju Joana Stančulesku osvojila je 10 mesto, Silvijana Sfirigu, 18. a Antonija Duca 34.

DŽUDO

Rumunija je osvojila srebrnu medalju u ekipnom takmičenju mešovitih parova na Evropskom prvenstvu kadeta u džudou u Varšavi, U četvrtfinalu nasi mladi džudisti pobedili su Madjarsku, u polufinalu Holandiju i u finalu izgubili od Turske. U pojedinačnoj konkurenciji rumunski sportisti su osvojili jednu srebrnu i tri bronzane medalje .

TENIS

U 1. kolu teniskog turnira u Vimbldonu naša najbolja teniserka Simona Halep pobedila je Beloruskinju Aliaksandru Sasnovič sa 6-4,7-5 , U 2. kolo Vimbldona plasirala se i Mihaela Buzarnesku koja je danas sa 6-4, 6-4 pobedila Amerikanku Džesiku   Pigulu, a na nedavnozavršenom teniskom turniru u Istbornu rumunsko-nemački ženski dubl Mihaela Buzarnesku-Ana Lena Fridsam eliminisane su u polufinalu pošto su sa 0-6, 4-6 izgubile od Tajvanki Hao Čing Čan i Latiše Čan. U prethodnom kolu Buzarnesku i Fridsam eliminisale su Beloruskinju Arinu Sabalenku i Ukrajinku Dajanu Jastemsku. U Istbornu Simona Halep i Raluka Olaru eliminisane su nakon poraza od Belgijanke Kirsten Flipkens i Amerikanke Betani Matek-Sands sa 7-6, 2-6., 8-10. U singlu Simona Halep je sa 0-2 po setovima 2-6, 4-6 izgubila od Nemice Angelike Kerber. Čehinja Karolina Pliskova trijumfovala je u finalu Isburna pošto je sa 6-1, 6-4 pobedila Nemicu Angeliku Kerber.

ODBOJKA

Ženska odbojkaška reprezentacija Rumunije pobednik je Srebrne lige pošto je u revanš susretu savladala reprezentaciju Slovenije sa 3-1 (2-22, 25-14,25-17 i sa 15-12 u zlatnom setu). U prvoi utakmici finala Slovenija je na domaćem parketu savladala Rumuniju sa 3-1. Adelina Budai-Ungureanu sa 21 poenom i Roksana Janku sa 13 bile su najefikasnije odbojkašice Rumunije. Posle ove pobede naša reprezentacija je osigurala mesto u Zlatnoj ligi,. I muška reprezentacija naše zemlje je trijumfovala  u Srebrnoj ligi. U revanš susretu Rumunija je sa 3-0 pobedila reprezentaciju Grčke. U prvoj utakmici finala naši odbojkaši pobedili su Grčku sa 3-2

FUDBAL

Omladinska reprezentacija Španije novi je šampion Evrope u fudbalu. Sinoć su Španci sa 2-1 pobedili Nemačku i osvojili  petu titulu u istoriji ovog takmičenja. Podsećamo da su španski fudbaleri u polufinalu pobedili Francusku sa 4-1, dok je Nemačka sa 4-2 savladala Rumuniju. Omladinska reprezentacija Rumunije postigla je najveći uspeh u istoriji plasmanom u polufinale i istovremeno obezbedila mesto na Olimpijadi u Tokiju.

Publicat: 2019-07-01 09:34:00