Sport (15.08.2019)

sport (15.08.2019)

TENIS

Medjunarodna teniska federacija javila je da će Fed kup reprezentacija Rumunije biti jedan od ukupno 8 nosilaca grupa. Nosioci grupa su SAD, Belorusija, Rumunija, Nemačka, Spanija, Belgija i Velika Britanija. Protivnici nosilaca grupa (Letonija, Japan, Slovačka, Rusija, Kazahstan, Brazil i Holandija) odredićese se žrebanjem 21. avgusta u Londonu.

U 2. kolu teniskog turnira u Sinsinatiju Simona Halep, četvrti ženski reket sveta, pobedila je Ruskinju Ekaterinu Aleksandrovu sa 2-1, po setovima 3-6, 7-5, 6-4. Aleksandrova je pružila žestok otpor najboljoj rumunskoj teniserki i izgledalo je da će Halepova izgubiti meč. Presudilo je na kraju veče iskustvo Rumunke koja će u trecem kolu igrati protiv Amerikanke Medison Kis. U 1. kolu muškog dubla u Sinsinatiju Horija Tekau i Žan Žulijen Rojer eliminisani su posle poraza od Špannca Felisijana Lopeza i Britanca Endija Mareja sa 6-3, 3-6, 3-10.

Rumun Florin Merdja i Nemac Anrej Begeman plasirali su jse juče u polufinale Čelendžer turnira u nemačkom Merbusu pošto su sa 7-6, 6-7, 10-8 pobedili Indijca Vižaja Prasanta i Litvanca Skota Pudzinasa. U četvrtfinalu Merdja i Begeman sastaju se sa Holandjanima Sanderom Arendsom i Davidom Pelom.

Na teniskom turniru u američkom Konkordu Ana Bogdan je uspela da se plasira u osminu finala pošto je sa 6-0, 3-6, 6-4 pobedila Amerikanku Sofiju Vajt. Naredna protivnica Rumunke je Francuskinja Djesika Ponse.

FUDBAL

U revanš utakmici 2.kola kvalifikacija za Ligu šampiona u fudbalu rumunski poredstavnik ČFR Kluž postigao je spektakularnu ponedu u Glazbgovu protiv domaćeg Seltika sa 4-3. Poveli su rumunski fudbaleri golom Čiprijana Dejaka u 7. minutu, u 51. na 1-1 izjednačio je Džems Forest, a samo 10 minuta kasnije domačini su poveli sa 2-1 golom Odsona Eduarda. Na 2-2 je izjednačio Bilel Omrani u 74.minutu. Domaći fudbaleri došli su do novog vodstva od 3-2 ali ni gol Rajana Kristija u 76. minutu nije bio dovoljan za dalji plasman, jer su Bilel Omrani u 80. i Djordje Cukudena u 97. minutu zapečatili sudbinu škotskog tima.

Fudbaleri Liverpula osvojili su sinoć u Istambulu Superkup Evrope. U regularnom toku utakmica je završena neresenim rezultatom 1-1. Poveli su fudbaleri Čelsija golom Olivijea Žirua u 36. minutu a izjednačio Sadio Mane u 48. U produzecima Mane je doneo prednost Liverpulu u 95. minutu,da bi na 2:2 izjednacio Žorzinjo u 101 minutu. Liverpul je posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca osvojio 4 super kup Evrope rezultatom 5-4.

VATERPOLO

Posle četvrtog uzastopnog poraza na Evropskom juniorskom prvenstvu u vaterpolu reprezentacija Rumunije boriće se za 15 mesto. U četvrtom kolu Grupe B Rumunija je izgubila od Francuske sa 10-12 (4-2, 1-4, 2-2, 3-4). U borbi za 15. mesto naši mladi vaterpolisti igraju 16. avgusta protiv Slovačke koja je u gurupi pobedila Rumuniju sa 14-8.

Publicat: 2019-08-15 09:24:00