Sport (17.08.2020)

sport (17.08.2020)

TENIS

Najbolja rumunska teniserka Simona Halep, drugi reket sveta, osvojila je 21 WTA titulu u Pragu. U finalu ona je pobedila Belgijanku Elize Mertens sa 6-2, 7-5. Dvedesetosmogodišnja rumunska teniserka, prva favoritkinja turnira, osvojila je titulu posle sat i 33 minuta igre. Do finala Simona Halep je u prvom kolu pobedila Slovenku Polonu Hercog sa 6-1, 1-6, 7-6, u osmini finala Čehinju Barboru Krejčikovu sa 3-6, 7-5, 6-2, u četvrtfinalu Poljakinju Magdaleni Freh sa 6-2, 6-0 i u polufinalu sunarodnicu Irinu Begu sa 7-6, 6-3. U finalu ženskih dublova u Pragu Rumunke Monika Nikulesku i Raluka Olaru izgubile su od Čehinja Lusije Hradecke i Klistine Pliškove sa 2-6, 2-6.

Američka teniserka Djenifer Bredi pobednica je teniskog turnira u američkom Leksingtonu. Bredi je u finalu sa 2-0, po setovima 6-3, 6-4, pobedila Švajcarkinju Djil Tajkman. U polufinalu Bredi je sa 6-2, 6-4 eliminisala svoju sunarodnicu Kori Gof.

FUDBAL

U prijateljskoj fudbalskoj utakmici odigranoj u subotu rumunski tim Univerzitatea Krajova je sa 3-0 pobedio WSG Svarovski Tirol. Elvir Koljić u 82. i 86. minutu i Aleksandru Čikaldau u 90. minudu doneli su pobedu rumunskom timu na turniru u Austriji. Dan ranije rumunski predstavnik izgubio je od českog vicešampiona Viktorije Plzen sa 0-2.

U Subotu uveče na stadionu u Lisabonu, Olempik Lion je priredio veliko iznenadjenje pobedom nad Mančester sitijem sa 3-1 u četvrtfinalu Lige šampiona. Golove za francuske fudbalere postigli su Maksvel Kornet u 24. i Musa Dembele u 79. i 87. minutu. Jedini gol za Mančester siti postigao je Kevin De Brujne. Podsećamo da je Bajer Minhen u istoj fazi takmičenja deklasirao Barselonu sa 8-2.

Fudbaleri Sevilje prvi su finalisti Lige Evrope posle jučerašnje pobede sa 2-1 u četvrtfinalnoj utakmici sa Mančester junajtedom. Golove za Sevilju postigli su Suso u 26. i Luk de Jong u 78, a za Mančester junajted Bruno Fernandez iz jedanaesterca u 9. minutu.

RUKOMET

Rukometašice rumunskog tima Minaur Baja Mare postigle su novu pobedu na turniru u Slovačkoj. U subotu je pao  šampion Slovačke Juventa Mihalovce sa 29-22. Najefikasnije rukometašice Minaura bile su Oana Borš sa 5 i Jovana Kovačevic sa 4 gola. Dan ranije Minaur je sa 33-23 pobedio Juventu.

U gostovanju u Hrvatskoj rukometašice rumunskog tima Dunarea Brajila postigle su jednu pobedu i doživele dva poraza u prijateljskim utakmicama sa Podravkom Koprivnicom. Rumunke su prvu utakmicu izgubile sa 29-34 (15-19), u drugoj su izašle kao pobednice sa 30-27 (17-16) a u trećoj izgubile sa 25-26 (12-14).

Publicat: 2020-08-17 09:13:00