Sport (31.08.2020)

sport (31.08.2020)

TENIS

Rumunske teniserke Monika Nikulesku, glavna favoritkinja turnira, i Žaklin Kristijan plasirale su se u 2. kolo WTA 125 K turnira u Pragu sa ukupnim nagradnim fondom od 3,1 milion dolara. Monika Nikulesku je 1. kolu savladala Madjaricu Panu Udvardi sa 7-6, 7-6 i u 2. kolu se sastaje sa Španjolkom Andrejom Lazaro Garsijom, 318 teniserkom sveta. Žaklin Kristijan, 11 favoritkinja turnira, pobedila je u 1. kolu Francuskinju Tesu Adrijanžafitrimo sa 6-2, 6-2 i u 2. kolu dočekuje Letonku Dijanu Marčnkevicu. Gabrijela Talaba eliminisana je u 1. kolu pošto je sa 3-6, 3-6 izgubila od Ruskinje Viktorije Kan. Podsećamo da su se u 2. kolo plasiralei Elena Gabrijela Ruse, Irina Bara, Laura Paar i Aleksandra Kadancu.

Na teniskom turniru u Sinsinatiju beloruska teniserka Viktorija Azarenka je osvojila tittulu bez borbe. U finalu njena protivnica Japanka Naomi Oasak se nije pojavila na terenu zbog povrede. Viktorija Azarenka je u polufinalu sa 2-1 pobedila Britanku Johanu Konta sa 4-6, 6-4, 6-1, a Naomi Osaka Belgijanku Elize Mertens sa 6-2, 7-5.

U muškom finalu u Sinsinatiju najbolji teniser sveta Novak Djoković pobedio je Kanadjanina Miloša Raonica sa 2-1 i osvojio 35 titulu na masters turnirima.

RUKOMET

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za novoosnovano takmičenje EHF Evropska liga rumunski rukometni klub Potaisa Turda izgubio je na domaćem terenu od hrvatske HRK Gorice sa 24-26 (12-11). U prvom poluvremenu domaci rukometaši bili su skoro cele vreme u vodstvu, medjutim u drugom mladi rukometasi Gorice postigli su četiri gola uzastopno i u 36. minutu vodili sa 15-12. Iako su na kraju uspeli da smanje razliku, domaći rukometaăi morali su da se pomire sa porazom sa 24-26. Najefikasniji rukometaši Potaise Turda bili su Radu Kristijan Gica sa 7 i Miloš Dragaš sa 4 gola, dok su se kod Gorice posebno istakli Davor Čavar sa 8 i Ivan Laljek sa 5 golova. Revanš susret igra se u Velikoj Gorici 5. septembra.

U Ligi Evrope Rumunski tim Dobrodja Sud Konstanca podebio je na domaćem terenu ruski Viktor Stavropol sa 26-18 i ima velike šanse da se plasira u drugo kolo kvalifikacija. Rumunski rukometaši dominirali su utakmicom i u drugom poluvremenu, zahvaljujuči odličnoj igra desnog krila Jonuca Nistora, koji je postigao čak 11 golova, i fenomenalnih odbrana golmana Jonuca Jankua, postigli visoku pobedu od 8 golova. Sa 11 golova Jonuc Nistor je bio najafikasniji u timu Dobrodje.

Publicat: 2020-08-31 09:52:00