Токіо 2020 - золото та срібло для румунського веслування

Токіо 2020 - золото та срібло для румунського веслування Ніколета Анкуца-Боднар і Сімона Радіш виграли золото в жіночому веслуванні на парних двійках та принесли Румунії першу золоту медаль на Олімпійських іграх...

У середу Анкуца Боднар та Сімона Радіш принесли Румунії першу золоту медаль на Олімпійських іграх у Токіо у змаганнях з академічного веслування серед жінок. Румунські олімпійки перемогли у фіналі, після того, як були на першому місці весь час запливу, з початку до кінця. На подіум також піднялися спортсменки з Нової Зеландії та Нідерландів.

Румунська парна двійка закінчила  змагання за 6 хвилин, 41 секунду і 3 сотих, встановивши новий олімпійський рекорд, який перевищує на 3 секунди попередній рекорд, встановлений у Лондоні в 2012 році британським екіпажем. Таким чином Боднар та Радіш, віце-чемпіонки світової першості у 2019 році та подвійні чемпіонки Європи у 2020 та 2021 роках, підтвердили свій статус фавориток.

Після церемонії нагородження Анкуца Боднар заявила: «Ми поїхали до Токіо вмотивовані та впевнені, що можемо вибороти медаль, і нам вдалося здобути омріяну медаль. Ми здійснили тут нашу олімпійську мрію, зробили гордими наших співвітчизників, і ми дуже раді цьому. У 2019 року ми створили цю двійку, і з того часу працюємо разом у цій формулі. Це були важкі два роки, без перерв, без відпустки, ми завжди працювали задля здійснення спільної  олімпійської  мети».

Сімона Радіш додала:  «Гонка була дуже важкою, умови були досить складними, але нам вдалося добре впоратися з цією ситуацією. Окрім того, що ми принесли золоту медаль, нам вдалося побити рекорд і продовжити впевнено нашу подальшу кар'єру, адже вона тільки починається».

Також у середу румунська чоловіча четвірка розпашна без стернового виграла срібні медалі. Міхеіце Цігенеску, Мугурел Семчук, Штефан Бераріу та Космін Паскарі були однак переможені австралійським екіпажем, який встановив новий олімпійський рекорд. Різниця між двома четвірками становила лише 37 сотих секунди. Італія посіла 3 місце. Таким чином, на Олімпійських іграх румунське академічне  веслування здобуло дотепер 20 золотих, 20 срібних та 9 бронзових медалей. Слід зазначити, що інші три румунські екіпажі здобули у середу кваліфікацію у фінал, а саме жіноча парна двійка - легка категорія, парна чоловіча та жіноча вісімка зі стерновим.

Іонела Козмюк та Джаніна Беляге кваліфікувались третіми у фінал змагання з парної двійки - легкої категорії. На змаганні чоловічої двійки Маріус Козмюк та Чіпріан Тудосе зуміли виграти перший півфінал та зафіксувати найкращий час в обох півфіналах. Нарешті, жіноча вісімка зі стерновим виходить у фінал після встановлення нового світового та олімпійського рекордів у кваліфікаційних змаганнях, закінчивши гонку за 5 хвилин, 52 секунди та 99 сотих. Попередній рекорд датував з 14 липня 2013 року і був поставлений командою США на Люцернській регаті.

Слід також зазначити, що на даний момент рекорд румунської делегації на Олімпійських іграх у Токіо включає три медалі: дві, виграні у середу у змаганнях з академічного веслування, та срібло, отримане в суботу фехтувальницею Ана-Марією Попеску в індивідуальному змаганні.

Publicat: 2021-07-28 14:50:00