Ascultă Radio România Internațional Live

handbal

Weekend sportiv
Sport la RRI 10.05.2024

Sportivul român Alin Alexuc-Ciurariu s-a calificat, joi, la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce a obținut victorii pe linie la turneul preolimpic mondial de lupte de la Istanbul.

Info Sport
Sport la RRI 09.05.2024

Info Sport

Naţionala de handbal masculin a României a învins echipa Cehiei cu scorul de 31-30, miercuri, la Baia Mare, în prima manşă a barajului pentru Campionatul Mondial din 2025.

Info Sport
Info Sport
Sport la RRI 02.05.2024

Info Sport

La Campionatul Mondial de hochei pe gheaţă, România a învins, miercuri, echipa Ungariei cu scorul de 2-1.

Info Sport
Săptămâna sportivă
Sport la RRI 29.04.2024

România a obţinut opt medalii la Campionatele Europene de canotaj încheiate duminică la Szeged, în Ungaria. Dintre acestea, patru au fost de aur, două de argint şi două de bronz.

Info Sport
Sport la RRI 25.04.2024

Info Sport

România are trei jucătoare în runda secundă a turneului de tenis WTA 1000 de la Madrid, dotat cu premii în valoare de 7.680.000 de euro.

Info Sport
Sport la RRI 12.04.2024

Vineri şi sâmbătă are loc meciul de tenis dintre echipele feminine ale Ucrainei şi României, pentru calificarea la turneul final al competiţiei Billie Jean King Cup.

Sport la RRI 08.04.2024

După primele jocuri ale finalei competiției regionale de hochei pe gheață Erste Liga, echipa română Corona Brașov conduce formația maghiară Ferencváros cu 2-0.

Sport la RRI 05.04.2024

Sportiva română Loredana Toma va concura, duminică, la Cupa Mondială de haltere de la Phuket, din Thailanda, la categoria 71 de kilograme, pentru un loc la Jocurile Olimpice din vară.

Sport Club RRI – Handbal
Sport la RRI 03.04.2024

Echipa de handbal masculin Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Europene.

Sport la RRI 29.03.2024

Joi, în derby-ul etapei a 20-a din Liga Naţională de handbal feminin, CSM Bucureşti a încheiat la egalitate, 35 la 35, pe teren propriu, cu Dunărea Brăila.

Sportivul săptămânii: Handbalista Cristina Neagu
Sport la RRI 26.03.2024

Echipa de handbal feminin CSM București s-a calificat, pentru al patrulea an consecutiv, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Sport la RRI 25.03.2024

Ştiri din tenis, hochei pe gheaţă, handbal şi fotbal.

Sport la RRI 11.03.2024

Atleții români au obținut patru medalii la Cupa Europeană de aruncări, concurs desfășurat în Portugalia, la Leiria.

Info Sport
Sport la RRI 07.03.2024

Info Sport

Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a admis apelul depus de jucătoarea română de tenis Simona Halep.

Info Sport
Sport la RRI 04.03.2024

Echipa națională de handbal feminin a României s-a calificat la Campionatul European 2024 din Austria, Ungaria și Elveția.