Preşedintele României, Nicuşor Dan, a participat, joi, la Gdańsk, în Polonia, la Summitul Flancului Estic. La reuniune au mai participat preşedintele Lituaniei şi premierii Poloniei, Suediei, Finlandei, Estoniei şi Letoniei.